INŠPIRÁCIE A NÁMETY NA DOMA

PRI POTOKU NA LÚKE

EXOTICKÉ ZVIERATÁ

Vážená pani riaditeľka, vážené pani učiteľky.

Dovoľte nám, aby sme sa opäť podelili o naše zážitky.Hoci sme na Deň detí vyrazili do obchodu s 50c kupónom za obrázok Coop Jednoty, veľmi sa nám páčilo, že sme si za ten kupón mohli kúpiť, čo sme chceli.Mali sme pocit, akoby sme mali svoje peniažky. Peťko si kúpil Kinder vajce a Patrik lízatko.
Veľmi sa nám páčila aktivita z facebooku o deťoch sveta, a tiež pexeso, lebo tam boli aj vlajky.
Aktuálne plníme výzvy #akuvyhovorkumasty a veľmi sa nám to páči, lebo slovenskí športovci a i. nám dávajú rôzne úlohy a my ich môžeme plniť.Napr. sme zistili ako idú slepí do kopca, všímame si detaily okolo seba, športujeme, pestujeme nové rastlinky, zbierali sme v okolí odpadky, ...
Požičali sme si opäť ďalšie knihy na čítanie, Peťka najviac potešila Bratislava - sprievodca.
Stiahli sme si z Vašej stránky úlohy s témou škola. Peťko ich vypracoval a vystrihoval. Kreslili sme bociana a urobili si doma galériu z našich obrázkov.V súčastnosti žijeme zážitkami z Beckova. Hľadali sme tam Beckove topánky a bojovali aj s drakom.
Veríme, že Ste v škôlke všetci zdraví.Keď ideme okolo, Peťko sa pýta, či sa už môže vrátiť do škôlky. 

DETI SVETA


Dobrý deň,
na začiatku Alanko všetkých zo škôlky pozdravuje -p. učiteľky a svojich kamarátov. Posielame obrázky jeho niektorých výtvorov za posledný mesiac. Kedže chodíme veľa na prechádzky do prírody, zameriavame aj svoju činnosť na jej bližšie spoznanie - lisujeme poľné a lúčne kvety do miniherbára, pomenovali sme si najdôležitejšie časti kvetu,fázy rastu rastliny a tiež sa naučil mena par liečivých rastlín. Taktiež sme sa zamerali na zvieratá a kontinenty kde žijú, boli sme aj na náučnom chodníku o bobroch a bobrom hrade. Tužil zhotoviť vtáčie krmítko, čo sa mu za pomoci dedka aj podarilo a najviac sa tešia z neho vrabce, ktoré chodia na suchý chlebík. Veľa sa rozprávame o počasí a o tom, aké je kde vo svete počasie (pomáha nám v tom nova kniha o vzniku počasia). Alan vie už perfektne pripraviť/nakrájať ovocný šalát na desiatu pre celu rodinu. Veľa sa rozkreslil a okrem vesmíru a vesmírnej stanice si začal kresliť aj denník zážitkov,ktorý postupne doplna. Posledný vytvor je domček zo záhradkou (z obalu od mlieka), kde je nasadená žerucha a čakáme kedy vyrastie:0)Nezabúdame však precvičovať počítanie, písmenka a rozcvičovať ruky (strihá, lepí), aby bol pripravený do školy v čom nám pomáhajúcu rôzne pracovne listy a detské časopisy.


Milá pani riaditeľka, milé pani učiteľky,
dopravná výchova je naša TOPka. Okamžite sme vyhľadali pexeso s dopravnými značkami a vyrobili sme zebru v savane. Peťko sa zahral na navigátora a po mape koberca nás mal s hasičským autom zaviesť k miestu požiaru.O.i. sme si robili pokus s miešaním farieb, ktorý nám nevyšiel, lebo sme dali priveľa modrej. Vyrábali si domáci recyklovaný papier, na ktorý sa nedalo písať, lebo bol príliš hrubý a vyrobili Slovesko- poľskú mapu zo slaného cesta.Vyrobili sme si aj odznaky Chaseho z Tlakovej patroly a veľmi radi ich nosíme.Zúčastnili sme sa výtvarnej súťaže Coop Jednota. 
A stále sa tešíme z kníh z knižnice, ktoré sú predovšetkým o autách a tešíme sa z počasia, ktoré praje aj "rybárom" chytajúcim konáriky. Prajeme pevné zdravie a fandíme Vám, celému kolektívu, je vidieť, že sa v škôlke neustále pracuje. 

Malá logická olympiáda 2020

https://logickaolympiada.sk/mala-logicka-olympiada-2020.html

https://nadanedieta.sk/mala-logicka-olympiada-2020.html

ZAPOJTE SA DO SÚŤAŽE AKO JEDNOTLIVEC !!!!! 

Peťko vytvoril video tutorial: Vytváral soľnú dekoráciu do fľaše. Možno bude pre niekoho motivačné, niekto sa možno pobaví. My to robíme pre rozvoj jeho reči.


Vážená pani riaditeľka, vážené pani učiteľky

Peťko by sa Vám rád pochválil, že mu už idú niektoré slová s "R".
Postavil z toaletného papiera Šikmú vežu v Pise a i keď bolo vonku chladné počasie, dalo sa na slniečku niečo zmajstrovať, či rozbiť ľadového dinosaura. Inšpirovaní pracovnými materiálmi sme si stavali veľké dráhy. Autá nám krásne pomaľovali výkresy. Z geometrických tvarov sme vyrobili tank. Keď zasvietilo slniečko, objavili sme hniezdo pána ďatľa zo Spievankova v Malinove aj bridlicovú štôlňu v Marianke. Konečne sú otvorené knižnice, takže si Peťko požičal kopu kníh.

Peťko srdečne všetkých pozdravuje.

DOPRAVNÉ ZNAČKY A SEMAFOR


Ak by si niekto myslel, že sa Štefánik s Kolumbom nikdy nestretol, môže sa prísť pozrieť k nám.Parketmi sa k nám brodia plachetnice Pinta a Nina a na brehu koberca čaká s nákladom indiánskeho zlata Štefánikove Caproni.
Koberec v každej izbe je iný kontinent.Zvyčajne sa plavia po rovníku od Európy k Amerike.No zlato si ukryli aj do Austrálie.Ďakujeme pani učiteľkám za námety k novým hračkám. Naši moreplavci priviezli do Európy veľa nových vecí.

Niki sa činil,vyrobil auto v tvare lietadla podľa návodu z youtube na balonový pohon. Dopravné prostriedky - ako lietadielka z papiera- skladá denne . Ďakujeme za inšpiráciu.

Zozbierala som zopár fotiek Kristínky ako tvorí. Vždy sa radi inšpirujeme pracovnými listami, ktoré vkladáte na stránku škôlky. Ďakujeme :-)Okrem toho si Kristínka veľmi rada sama číta....neviem čo bude robiť v škole :-D Rozprávkové knižky vystriedali knižky s dievčatkami, ktoré zažívajú neuveriteľné veci, napríklad Zázračné rozprávky, Miška a jej malí pacienti, Hľadám si lepšiu mamu,...Okrem toho sme dobre zásobení knihami a zošitmi na precvičovanie zručností. Toto má tiež Kristínka veľmi rada. :-)Kristínke však veľmi chýbajú kamaráti zo škôlky. Veľmi dúfame, že v júni sa opäť otvoria brány škôlky a naše deti sa budú môcť opäť stretnúť aj s pani učiteľkami.

Peťko sa skúsil trošku zahrať aj na Youtubera :

Téma tohto týždňa je pre Filipka ako stvorená, veľmi sa potešil a hneď ráno si urobil úlohy, ktoré ste pridali na stránku. Ďakujeme veľmi pekne. 

Vďaka aktivitám od pani učiteliek má Peťko opäť týždeň plný zážitkov.Na počítači pracoval od pondelka celý týždeň - čo si vybral, to sme aj vytlačili.
Trénovali sme motorku, pinzetový úchyt, naučili sme sa bicyklovať bez pomocných koliesok a robili si prekážkové dráhy.Peťka z Vašich návrhov nadchli lampášiky pre maminku. Peťko si pre seba urobil vláčikový, pre babičky so srdiečkami.Pomáhal maminke piecť koláč, upratal si sám izbu, a fúkal balóny na kvety pre babičky a krstnú mamu.Prešli sme niekoľko kilometrov v rámci akcie Míľa pre mamu a darovali sme ich RC Seneckému slniečku.Na Slavíne sme si uctili vojakov padlých v 2.sv. vojne a Slavín sme si aj vyrobili.

DOPRAVNÉ PROSTRIEDKY, ZÁCHRANÁRI

Matúš pozdravuje pani učiteľky, najmä tetu Tünde a tetu Adriku! Ďakujeme za inšpiráciu na milý darček pre mamičky. Nezábudky kvitnú aj v našej záhrade. Matúš poslal tieto papierové nezábudky starkej poštou. (Majú výhodu - neuvädnú).Ďakujeme za všetko čo robíte pre deti.

MAMA MÁ SVIATOK

Vivien cvičí a tvorí 

Nikiho rodina


Ďakujeme za ďalšie námety a pracovné listy, na ktorých sme sa mohli ďalej rozvíjať. Peťko nám tento týždeň zahral divadielko o vláčiku. Vyrobil si vodiacu maňušku a doplnil ju panáčikmi z lega. Na prechádzke pri Malom Dunaji si nazbieral škľabky a doma sme pozorovali, ako sa lesknú. Hľadali sme aj žaby, ale cez deň nie sú aktívne. Len sem- tam nejaká zakŕkala. Tak sme si rozprávali o životnom cykle žiab.Izbičku sme vyzdobili domčekom s našou rodinou. Peťko ku každému prikreslil jeho izbu.Pracoval aj s PC a vypĺňať pracovné listy o rodine.Vo vinohradoch každý postavil svoju vežičku z kameňov.Pomocou peny na holenie a vody sme si urobili vo fľaši farebný dážď. Peťko pozdravuje a teší sa na ďalšie námety.

JA A MOJA RODINA

Peťko triedil doma hračky podľa materiálu. Zistil, že najviac hračiek je plastových. Bol prekvapený, že aj látka je z plastu.Kontajnery si označil aj farebne. Robili sme aj pokus s vodou - najrýchlejšie sa rozpustil vo vode cukor, olej ostal plávať na vode. Soľ sa rozpustila len trochu.

Chrobáčiky oslavujú Deň Zeme 

Posielame Alankove práce, ktoré sme robili ešte pred Veľkou nocou z vajičkových obalov a roliek toaletného papiera, kaktusy sú namaľované kamene. Chystáme sa aj na úlohy z vesmíru. Nemáme síce tlačiareň, ale úlohy si prekresľujeme, alebo si ich robíme ústne.Tiež máme rôzne pracovné zošity s úlohami,najviac robí čiselné spojovačky,bludiská, zapáčilo sa aj detské sudoku a postrehové rátanie, občas si aj zacvičíme. Samozrejme, že mu chýba kolektív škôlky a najbližší kamaráti, veľmi by sa s nimi chcel už stretnúť a pozdravuje aj svoje pani učiteľky.

Peťko sa pochválil nielen tým ako sa mu darilo pri triedení ovocia a zeleniny, pri tvorení mapy a vesmíru, ale hlavne svojou knižkou ako autor aj ilustrátor.

Tomáško si každý deň robí pracovné listy - zvieratká,veľa kreslíme,maľujeme na Veľkú noc sme maľovali vajíčka, vyrábame koláčiky a hrady v piesku. Skáčeme na trampolíne a aj robíme logopedické cvičenia.

Ps: skoro každý deň sa ideme prejsť autom okolo škôlky, lebo Tomáškovi už veľmi chýba a samozrejme aj kamaráti.


Takto tvorí Filipko

Kvetka posiela pozdrav. Je jej veľmi smutno za škôlkou  

Niki a vesmír

Vesmírne putovanie 

Veľká noc- Košík plný kraslíc

V septembri budem prvákom I. a II.časť, veľký svet malého predškoláka a hry s tangramom

Na gazdovskom dvore

Jarné cvičenie a Žltopierko

Malí bádatelia 

Vážení rodičia, milé deti,pozdravujeme vás všetkých a chceli by sme vám v tejto neľahkej aktuálnej situácii pomôcť zvládať dlhé chvíle doma a urobiť deťom radosť. Pedagogické vydavateľstvo INFRA Slovakia pripravilo pre deti zadarmo na stiahnutie 48 jednoduchých pracovných listov a s ich súhlasom vám ich teraz ponúkame.