Deň detí s Paci Pac a pirátmi so STEP UP

Konečne nastal dlhoočakávaný Deň detí plný radosti, spevu, tanca, prekvapení a darčekov. Slniečko sa na nás usmievalo a doprialo nám krásny letný týždeň.

V utorok, 1. júna sme na pestrofarebne vyzdobenom školskom dvore najskôr privítali koncertné duo Paci Pac, ktorí nám so svojimi pesničkami rozprúdili tú pravú sviatočnú zábavu. Deti si s radosťou zaspievali, zatancovali a koncert odmenili veľkým potleskom.

Po koncerte nás čakali ďalšie prekvapenia. Pán starosta deťom k ich sviatku priniesol štyri krásne ligotavé kolobežky a tiež sladké balíčky. Za zvuku sirén sa neočakávane na školskom dvore objavili zvieratká z Madagaskaru-lev a hroch. Deti sa však nezľakli, poznali ich z rozprávky a dopriali im veľa pohladení a objatí. Za darčeky sa deti poďakovali a kolobežky hneď aj vyskúšali.

Prekvapenia ku Dňu detí však pokračovali aj v piatok, 4. júna. Na školskom dvore vyrástol veľký skákací hrad, preliezky sa zmenili na náročnú prekážkovú dráhu a tráva na more. V škôlke sa zjavili piráti, ktorí prišli o svoju pirátsku loď pri hľadaní pokladu. Deti im hneď ponúkli pomoc pri zdolaní náročných, ale aj zábavných úloh. Preskúšali si svoj zrak pri streľbe z luku a rovnováhu pri chôdzi po lane nad morom plného žralokov. V skákacom hrade a prekážkovej dráhe dokázali preskakovať, podliezať a liezť. Vďaka ich šikovnosti a obratnosti sa im podarilo získať tajné indície k nájdeniu pokladu vo všetkých úlohách. S rozžiarenými očami a napätím sledovali, čo truhlica s pokladom ukrýva. Veľkou tanečnou zábavou s bublinkami spoločne s pirátmi oslávili nájdenie pokladu.

Oslava sviatku Dňa detí sa tento rok naozaj vydarila a deti si odniesli nielen množstvo darčekov, ale hlavne veselých a zábavných spomienok.

V predposledný novembrový týždeň sa deti v škôlke rozprávali o svojich starých rodičoch. V rámci témy: "Ja a moji starkí" spievali a recitovali o nich piesne a básničky, vytvorili im darčeky.Pri tejto príležitosti Lienky dostali nápad potešiť a obdariť aj seniorov žijúcich v Dome Seniorov vo Veľkom Bieli.
Zhotovili im vianočný pozdrav v tvare vianočného hrnčeka, v ktorom im popriali krásne Vianoce.Ako malý darček im priložili aj čajové vrecúško pre voňavejšie a príjemnejšie chvíle počas nastávajúcich sviatkov.   

2019/2020

Dovidenia, milá škôlka, ideme už do školy, budeme sa učiť čítať a písať si úlohy...

Ako to už v júni býva zvykom, ani tento rok to nebolo inak.

Počas roku, ktorý opäť rýchlo ubehol, sa zo škôlkárov stali budúci prváci a s blížiacim sa koncom školského roka 2019/2020 nastal čas, aby sa rozlúčili so svojou škôlkou. V tomto školskom roku opúšťa brány našej materskej školy 33 predškolákov z triedy včielok a motýlikov, ktorých do školy pripravovali pani učiteľky Tündi, Adrika, Veronika a Janka.

Tohoročná rozlúčková slávnosť bola síce netradičná, bez krásneho programu plného spevu, básní a tanca, ale život nám to takto zariadil a my sme rady, že posledný júnový podvečer sme sa stretli predškoláci, rodičia a kolektív materskej školy v zdraví, na krásne vyzdobenom, farebnom školskom dvore. Na deti čakalo prekvapenie v podobe slávnostne prestretých stolov, rozlúčkovej torty so symbolmi včielok a motýlikov, rôznych koláčikov, detského šampanského a všetkého, čo na veľkej oslave nemôže chýbať.

Pani riaditeľka vo svojom príhovore pripomenula deťom spoločne strávené pekné chvíle, bezstarostné obdobie plné hier, zábav, radosti, pohody a vyjadrila želanie, aby ich škôlkarske priateľstvá a čas hier, smiechu, učenia sa a spomienky na príjemne strávený čas v škôlke to dlhé odlúčenie, ktoré nás všetkých postihlo, nijako nezatienilo.

Poďakovala predškolákom za ich škôlkarsku usilovnosť, a popriala im, aby v septembri s radosťou nastúpili do vytúženej školy a aby boli naďalej takí šikovní a robili všetkým okolo seba radosť.

Nastal čas lúčenia a ako sa patrí okrem krásnych spomienok na čas strávený v materskej škole si naši predškoláci odniesli na pamiatku darčeky v podobe školských potrieb, knižky a sladkej odmeny.

Pani riaditeľka poďakovala aj rodičom za dôveru, vzájomnú úctu, trpezlivosť, ústretovosť, za veľmi dobrú spoluprácu, komunikáciu a ochotu vždy pomôcť.

Na záver aj deti obdarovali pani učiteľky, tetu školníčku a pani kuchárku, za čo deťom a ich rodičom srdečne a s úctou ďakuje celý kolektív materskej školy.

Konečne sa začala hostina, zábava, fotenie a príjemné rozprávanie sa, spomínanie na spoločne strávené chvíle.

Na konci školského roka Vám prajeme príjemné, slnečné leto, krásne zážitky na dovolenkách, šťastné návraty a dobrý štart deťom do prvej triedy v septembri. Keďže sa tento rok lúčime aj s celým osadenstvom výboru rodičovského združenia, chceli by sme im vyjadriť veľkú vďaku za dlhoročnú nezištnú pomoc a oporu, ktorú poskytovali deťom, pani učiteľkám a ostatným rodičom. Osobitne by sme chceli poďakovať mamičkám Fabovej, Rothovej, Neumannovej, Karácsony, Taškej a Denkovej, ktoré boli dlhé roky aktívne členky výboru RZ pri MŠ Veľký Biel.

Kolektív materskej školy