Stražanovo bábkové divadlo - Červená Čiapočka

V utorok 28. septembra sme privítali veľkým potleskom Stražanovo bábkové divadlo, ktoré sa tento krát predstavilo so známou klasickou rozprávkou "Červená Čiapočka". Stražanovo bábkové divadlo vždy prináša rozprávkovú pohodu i pastvu pre rozžiarené detské oči a inak tomu nebolo ani v tento deň. Svojimi originálnymi marionetami z lipového dreva a scénicky oživenou rozprávkou sa prihovorilo našim deťom. Prostredníctvom týchto bábok prezentovali deťom príbeh Červenej Čiapočky, ktorá išla cez hlboký les ku starkej s košíkom plným dobrôt a natrafila na veľkého, škaredého a hlavne hladného vlka, ktorý neskôr starenku zožral. Príbeh však mal šťastný koniec a vlk na svoju pahltnosť doplatil. Deti hercov odmenili veľkým potleskom. Po skončení príbehu ešte nasledovala krátka exhibícia ďalších zaujímavých bábok, ktoré hoci v príbehu neúčinkovali, ale zaujali a pobavili deti, ako napríklad lienka - klavirista, koza - saxofonista, chlapček - trúbkar. Deti mali možnosť vyskúšať si, aké je náročné pohybovať s takými bábkami a stali sa aj oni na chvíľu bábkohercami. Stražanovo bábkové divadlo opäť vnieslo do detských tvárí úsmev a radosť. 

Divadielko Slniečko 

Školský rok sa práve začal a do našej škôlky už zavítalo Divadielko Slniečko. Deti s veľkým napätím očakávali o čom a o kom bude predstavenie "Malí huncúti". Hlavnými hrdinami boli dievčatko Katka a chlapček Peťko, ktorí deťom zábavným spôsobom ukázali ako vyzerá deň škôlkára. Spomenuli všetky jeho povinnosti s upratovaním, umývaním sa, ale aj zdravým stravovaním. Nezabudli pripomenúť aj pravidlá škôlkárskej triedy a správanie sa ku kamarátom.

Deti sa do divadielka zapájali, tancovali, spievali a na záver divadielko odmenili veľkým potleskom.

2020/2021

Jazda Veselým Prešporáčikom

V stredu, 7.7.2021 nám pred bránou materskej školy zastal a zazvonil zvončekom Veselý Prešporáčik. Jeho červená farba sa v tento letný a horúci deň na slnku len tak ligotala.

Na veselú jazdu po Veľkom Bieli nás pozývala veselá Lienka, Žabiak a ujo šofér Ľubo. Neváhali sme a plný očakávania sme nastúpili na jazdu plnú pesničiek, spevu, tlieskania, hádaniek, bubliniek a radosti.

Veselý Prešporáčik nás previezol okolo artézskej studne, kostola, jazera, obecného úradu, kultúrneho domu, škôlky a prešiel s nami aj uličky Malého Bielu. Počas celej jazdy sme spolu s Lienkou a Žabiakom spievali a rozdávali radosť a veselú náladu i obyvateľom a návštevníkom Veľkého Bielu.

Za okružnú jazdu deti poďakovali a spoločne sa odfotili pred Prešporáčikom. Keď sme si už mysleli, že Prešporáčik je už dávno v Bratislave zaparkovaný, zaklopali na dvere škôlky naši kamaráti Lienka, Žabiak a ujo Ľubo a priniesli nám sladké prekvapenie. Ďakujeme za krásny zážitok. 

Lúčime sa Lienky a Motýliky 

Gašparko a drak

V deň lúčenia sa so škôlkou dostali naši predškoláci a aj ostatné deti malý darček. Po dlhšom čase k nám znovu zavítalo Stražanovo bábkové divadlo. Bábkoherci si pre deti pripravili predstavenie s názvom Gašparko a drak. Gašparko so svojím princom v príbehu precestovali dlhú cestu. Svojimi bystrými hlávkami a čarovným štítom premohli hrozného draka a za odmenu princ dostal krásnu a dobrú princeznú...

Ale nielen rozprávkoví hrdinovia zažili dobrodružstvo, aj deti sa na chvíľočku zahrali na bábkohercov a pomáhali bábkam ožiť.

Olympijský deň v škôlke.

V piatok 11. júna sa konal v našej škôlke každoročný Olympijsky deň.

Škôlkári - malí olympionici si pripravili okrem športového oblečenia aj dobrú náladu. Na

školskom dvore pod piatimi olympijskými kruhmi sa ozvalo trikrát športovne: " Hip, hip

hurá!" a Olympijské škôlkarske hry sa začali.

Deti preliezali, preskakovali, obchádzali slalomom prekážky, skákali vo vreci, triafali na terč,

chodili a udržiavali rovnováhu na chodúľoch. Za vzájomného povzbudzovania všetky

disciplíny zvládli aj najmenšie Včielky.

Odmenou pre všetkých bola sladká čokoládová medaila, diplom, odznak a desiatový box s

logom blížiacich sa letných Olympijských hier v Tokiu.

Najväčšou odmenou však bol deň plný radosti z pohybu, ktorý zároveň upevnil zdravie a

imunitu všetkých našich detí.

Deň detí s Paci Pac a pirátmi so STEP UP

Konečne nastal dlhoočakávaný Deň detí plný radosti, spevu, tanca, prekvapení a darčekov. Slniečko sa na nás usmievalo a doprialo nám krásny letný týždeň.

V utorok, 1. júna sme na pestrofarebne vyzdobenom školskom dvore najskôr privítali koncertné duo Paci Pac, ktorí nám so svojimi pesničkami rozprúdili tú pravú sviatočnú zábavu. Deti si s radosťou zaspievali, zatancovali a koncert odmenili veľkým potleskom.

Po koncerte nás čakali ďalšie prekvapenia. Pán starosta deťom k ich sviatku priniesol štyri krásne ligotavé kolobežky a tiež sladké balíčky. Za zvuku sirén sa neočakávane na školskom dvore objavili zvieratká z Madagaskaru-lev a hroch. Deti sa však nezľakli, poznali ich z rozprávky a dopriali im veľa pohladení a objatí. Za darčeky sa deti poďakovali a kolobežky hneď aj vyskúšali.

Prekvapenia ku Dňu detí však pokračovali aj v piatok, 4. júna. Na školskom dvore vyrástol veľký skákací hrad, preliezky sa zmenili na náročnú prekážkovú dráhu a tráva na more. V škôlke sa zjavili piráti, ktorí prišli o svoju pirátsku loď pri hľadaní pokladu. Deti im hneď ponúkli pomoc pri zdolaní náročných, ale aj zábavných úloh. Preskúšali si svoj zrak pri streľbe z luku a rovnováhu pri chôdzi po lane nad morom plného žralokov. V skákacom hrade a prekážkovej dráhe dokázali preskakovať, podliezať a liezť. Vďaka ich šikovnosti a obratnosti sa im podarilo získať tajné indície k nájdeniu pokladu vo všetkých úlohách. S rozžiarenými očami a napätím sledovali, čo truhlica s pokladom ukrýva. Veľkou tanečnou zábavou s bublinkami spoločne s pirátmi oslávili nájdenie pokladu.

Oslava sviatku Dňa detí sa tento rok naozaj vydarila a deti si odniesli nielen množstvo darčekov, ale hlavne veselých a zábavných spomienok.

V predposledný novembrový týždeň sa deti v škôlke rozprávali o svojich starých rodičoch. V rámci témy: "Ja a moji starkí" spievali a recitovali o nich piesne a básničky, vytvorili im darčeky.Pri tejto príležitosti Lienky dostali nápad potešiť a obdariť aj seniorov žijúcich v Dome Seniorov vo Veľkom Bieli.
Zhotovili im vianočný pozdrav v tvare vianočného hrnčeka, v ktorom im popriali krásne Vianoce.Ako malý darček im priložili aj čajové vrecúško pre voňavejšie a príjemnejšie chvíle počas nastávajúcich sviatkov.   

2019/2020

Dovidenia, milá škôlka, ideme už do školy, budeme sa učiť čítať a písať si úlohy...

Ako to už v júni býva zvykom, ani tento rok to nebolo inak.

Počas roku, ktorý opäť rýchlo ubehol, sa zo škôlkárov stali budúci prváci a s blížiacim sa koncom školského roka 2019/2020 nastal čas, aby sa rozlúčili so svojou škôlkou. V tomto školskom roku opúšťa brány našej materskej školy 33 predškolákov z triedy včielok a motýlikov, ktorých do školy pripravovali pani učiteľky Tündi, Adrika, Veronika a Janka.

Tohoročná rozlúčková slávnosť bola síce netradičná, bez krásneho programu plného spevu, básní a tanca, ale život nám to takto zariadil a my sme rady, že posledný júnový podvečer sme sa stretli predškoláci, rodičia a kolektív materskej školy v zdraví, na krásne vyzdobenom, farebnom školskom dvore. Na deti čakalo prekvapenie v podobe slávnostne prestretých stolov, rozlúčkovej torty so symbolmi včielok a motýlikov, rôznych koláčikov, detského šampanského a všetkého, čo na veľkej oslave nemôže chýbať.

Pani riaditeľka vo svojom príhovore pripomenula deťom spoločne strávené pekné chvíle, bezstarostné obdobie plné hier, zábav, radosti, pohody a vyjadrila želanie, aby ich škôlkarske priateľstvá a čas hier, smiechu, učenia sa a spomienky na príjemne strávený čas v škôlke to dlhé odlúčenie, ktoré nás všetkých postihlo, nijako nezatienilo.

Poďakovala predškolákom za ich škôlkarsku usilovnosť, a popriala im, aby v septembri s radosťou nastúpili do vytúženej školy a aby boli naďalej takí šikovní a robili všetkým okolo seba radosť.

Nastal čas lúčenia a ako sa patrí okrem krásnych spomienok na čas strávený v materskej škole si naši predškoláci odniesli na pamiatku darčeky v podobe školských potrieb, knižky a sladkej odmeny.

Pani riaditeľka poďakovala aj rodičom za dôveru, vzájomnú úctu, trpezlivosť, ústretovosť, za veľmi dobrú spoluprácu, komunikáciu a ochotu vždy pomôcť.

Na záver aj deti obdarovali pani učiteľky, tetu školníčku a pani kuchárku, za čo deťom a ich rodičom srdečne a s úctou ďakuje celý kolektív materskej školy.

Konečne sa začala hostina, zábava, fotenie a príjemné rozprávanie sa, spomínanie na spoločne strávené chvíle.

Na konci školského roka Vám prajeme príjemné, slnečné leto, krásne zážitky na dovolenkách, šťastné návraty a dobrý štart deťom do prvej triedy v septembri. Keďže sa tento rok lúčime aj s celým osadenstvom výboru rodičovského združenia, chceli by sme im vyjadriť veľkú vďaku za dlhoročnú nezištnú pomoc a oporu, ktorú poskytovali deťom, pani učiteľkám a ostatným rodičom. Osobitne by sme chceli poďakovať mamičkám Fabovej, Rothovej, Neumannovej, Karácsony, Taškej a Denkovej, ktoré boli dlhé roky aktívne členky výboru RZ pri MŠ Veľký Biel.

Kolektív materskej školy