KLUB STROM ŽIVOTA

KLUB STROM ŽIVOTA

Lienkam sa podarilo zapojiť sa do prvej aktivity z klubu Strom života z názvom - Potraviny a zdravie.

Spoločne doplnili maľované čítanie, vyjadrujúce základne zásady zdravého životného štýlu. Spoločne uvažovali nad prirovnaním - "Zdravie nad zlato". Zostavili si spoločne vlastnú rozcvičku, ktorú pridáme do každodenného cvičenia v našej triede. Roztrieďovali potraviny na ovocie, zeleninu, pečivo, mliečne a mäsové výrobky. Z vybraných obrázkov vybrali a vystrihli iba tie, ktoré zobrazujú predmety a činnosti pomáhajúce nám byť zdraví a vytvorili si tak motivačný plagát - Chceme byť zdraví!

Ná záver sme sa spoločne dohodli na sladkej výzve: Vydržať jeden deň bez sladkostí. Ako sa im to podarilo Vám určite povedia doma. Za splnenie výzvy dostali motivačnú pečiatku.

Skúsite si dať takúto výzvu aj u Vás doma spoločne? 

Začiatok februára nám priniesol mrazivé, ale za to aj slnečné dni ako stvorené na dlhšiu zimnú prechádzku. Bielčanske lienky neváhali a pripravili sa na túto príležitosť teplým oblečením, veselou náladou a nezabudli so sebou zobrať aj Stromáčika.

Počas prechádzky mali za úlohu pozorovať vtáky, ktoré žijú v našej obci. Zo začiatku bolo ťažké potichu a pomaly sa k nim priblížiť a tak nám väčšina uletela skôr, ako sme stihli urobiť ostrú fotku.

Na poliach sa nám podarilo pozorovať kŕdel letiacich vtáčikov i vyzobkané slnečnice, ktoré slúžia vtákom cez zimu ako krmivo. S lienkami sme si tak znovu pripomenuli, čo vtákom najviac chutí a že zbytky starého pečiva a suchých koláčov nie sú pre nich vhodnou potravou!

Prechádzali sme aj cez novovysadenú alej stromov v našej obci a pri fotení sme sa rozhodli, že ich prídeme pozrieť aj na jar, aby sme videli, aký druh stromov to je a ako sa im darí.

Pri jazere nás za našu trpezlivosť čakala odmena v podobe labutí, ktorými sme sa v už v pokoji pokochali. Taktiež sme sa tu zahrali na lovcov pokladov - hľadali sme okolo seba hlavne prírodniny, ktoré začínali na zadané písmeno. Podarilo sa nám nájsť prírodniny na väčšinu písmen z abecedy a na niektoré písmena dokonca aj viac slov.

Po prechádzke, ktorá nám všetkým dodala viac energie z čerstvého vzduchu, sme si už v škôlke zopakovali, všetky vtáky, ktoré sa nám podarilo zahliadnuť - vrabce, sýkorky, havrany, labute i straku. Na internete sme našli ich ostrejšie fotky a dokonca aj ich zvuky či spev. Každá lienka si vyfarbila omaľovávanku vtáčika, čo bola posledná bodka za dnešným stretnutím Bielčanskych lienok a Stromáčika.