Včielky 2020/2021

V rámci témy Poďme spolu do záhradky sa včielky hrali s rozprávkou "O repe "

Poďme spolu do záhradky - včielky premenovávali, triedili a počítali ovocie a zeleninu

Včielky spoznávajú svoju adresu a hrajú sa na stavbárov

Prvé dni v škôlke, včielky sa hrajú a zoznamujú s kamarátmi

2019/2020

Grafomotorický vzor - Lomená línia II. 

Hudobná náuka II.

Včielky aj v tomto školskom roku absolvujú s lektormi Romanom a Melindou Hudobnú náuku II., ktorá nadväzuje na hudobno výchovno - vzdelávací projekt "Hudbou okolo Európy II." z minulého školského roka.

Na prvom hudobnom stretnutí sa privítali pesničkou Hudobný pozdrav, zopakovali si koľko nôt má základná stupnica, pomenovali noty, husľový kľúč, z čoho sa skladá notová osnova, vymenovali názvy krajín ktoré navštívili s maskotom hudobného projektu stonožkou Rafaelou, odpovedali na otázky lektorov a zaspievali niekoľko pesničiek k jednotlivým notám za hudobného doprovodu. Od lektorov dostali veľkú pochvalu za svoju šikovnosť a poznatky.

V druhej polovici stretnutia navštívili s cestovateľkou stonožkou Rafaelou ďalšiu európsku krajinu Maďarsko, kde pôsobil skladateľ a klavírny virtuóz Liszt Ferenc, operetný skladatelia Lehár Ferenc, Kálmán Imre. Vypočuli si krátke úryvky zo známych operiet, piesní a skladieb k tancu čardáš, ktoré charakterizujú krajinu.

Identifikovali notu C2, zaznačili do notovej osnovy, a spoločne spievali pieseň "Cecilka milá" k note C2.

V tanečnej časti sa deti zahrali hru- tanečné sochy, pohybom vyjadrovali charakter hudby, opisovali ktorá časť bola rýchla/pomalá, veselá/smutná.

Včielky sa tešia na ďalšie stretnutie.

Grafomtorický vzor- lomenú líniu včielky zaznamenávali nielen kreslením ceruzkou do pracovného zošita, ale uvedomovali si ju pohybom i využitím rôznych hračiek a vecí.

Grafomotorický vzor: Horizontálna línia s Bodkou a Čiarkou - cisárove nové šaty

Téma Z čoho sú predmety? umožnila deťom hravou formou spoznávať rôzne materiály. Zisťovali, čo sa dá z nich vyrobiť, z čoho sú vyrobené hračky, z ktorými sa hrajú i predmety okolo nás. Vyrábali a tvorili z rôznych materiálov- sklenený hallowensky svietnik, dreveného ježka s kovovými pichliačikmi a pod.

V rámci témy Šarkan vo svete tvarov a farieb si deti zopakovali hravou formou základné geometrické tvary i útvary- plošné i priestorové, základné farby, počítanie do 10, zostavovanie tangramových obrázkov podľa predlohy i podľa vlastnej fantázie v skupinových činnostiach i individuálne.

Včielky šantenie so šarkanom

Jesenná výstava našich šikovných včielok 

Grafomotorický vzor- bod s Bodkou a Čiarkou - Popoluškina črievička