Včielky 2017/2018

Putovanie po Slovensku pohybom a prekonávaním prekážok 

ZIMA A VČIELKY......

LOMENÁ LÍNIA......

ZVIERATKÁ V ZIME......

Čakanie na Mikuláša

Grafomotorický vzor- kombinované línie s tancom, cvičením a tvorením vločiek

Malí umelci

Klope, klope dáždik...V rámci témy Klope, klope dáždik... sa deti o počasí rozprávali, spievali, recitovali, hrali sa na meteorológov, hrali sa s rozprávkou, dramatizovali, maľovali a veľa sa pohybovali..... 

Včielky prekonávajú prekážky počas pobytu vonku.

V rámci témy Z čoho sú predmety? sme sa zoznámili aj s prasiatkami z rozprávky a s materiálmi, z ktorých si postavili domčeky. Na záver sme si zahrali divadielko. 

V rámci témy Šarkan a geometrické tvary včielky okrem spoznávania tvarov, farieb v hrách so šarkanom, riešili hravou formou aj rôzne matematické problémové úlohy, kreslili, tvorili, strihali....   

Športovo-grafomotorický deň s Bodkou a ČiarkouS kamarátkami mačičkami z grafomotorickej krajiny sme si zacvičili, prekonávali prekážky, zahrali sme sa hudobno- pohybovú hru so šarkanom, šarkanom sme dokresľovali chvostíky- vertikálnu líniu....

Takto si včielky počas pobytu vonku užívali hru na záhradníkov....

V rámci témy "Poďme spolu do záhradky- ovocie, zelenina" sme spoznávali, pomenovávali maľovali, odtláčali, strihali, krčili, lepili, dramatizovali rozprávku o repe a triedili rôzne druhy jesenného ovocia a zeleniny pomocou obrázkov aj reálnych prírodnín. Pobyt vonku sme využili na jesennú vychádzku, navštívili sme výstavu ovocia a zeleniny v kaštieli organizovanú výborom ZO SZZ vo Veľkom Bieli a stihli sme sa pozrieť aj do záhradky babky a dedka Vikinky Nogovej plnej jesennej zeleninky a ovocia.

V rámci témy "Chrobáčiky vítajú jeseň" sme sa hneď prvý deň vybrali na vychádzku. Pozorovali sme, ako sa na jeseň mení príroda okolo nás a nazbierali sme si plný košík gaštanov, konárikov a listov.... 

Hra s grafomotorickým vzorom- bod I

Staviame, hráme sa, konštruujeme...